Łukasz Siemiątkowski, COO Edustrady miał przyjemność udzielić wywiadu dla Mamstartup.pl.
W tekście znajdziesz zapowiedź wersji Edustrady skierowanej do młodzieży (pokolenia Z).
Czym jest Edustrada?
To platforma e-learningowa dla biznesu, która dzięki zastosowaniu mechanizmów zaczerpniętych z gier (tzw. grywalizacji) znacznie podnosi skuteczność rozwoju umiejętności pracowników korporacji i firm sektora MŚP oraz podnosi motywację i zwiększa zaangażowanie w proces rozwoju.
W Edustradzie pracownicy mogą stopniowo i systematycznie podnosić swoje umiejętności, dzięki systemowi pigułek wiedzy, które otrzymują regularnie.
Za kolejne osiągnięcia są w platformie wynagradzani punktami, które mogą wymieniać na nagrody w Wirtualnej Kafeterii.
Edustrada to unikalne połączenie platformy e-learningu i systemu kafeteryjnego. Małe nagrody znacznie pobudzają motywację do rozwoju i zwiększania kompetencji.
Czy Edustrada może wspomóc system edukacji?
Postawmy sprawy jasno – system edukacji szkolnej jest przestarzały i potrzebuje iść z duchem czasu.
Teraz zespół Edustrady pracuje nad kolejną wersją platformy dla młodzieży, dla których gry są czymś naturalnym.
Jesteśmy w trakcie restrukturyzacji całej platformy i tworzenia contentu, żeby zapewnić osobom z generacji Z to, czego szkoła ich nie uczy.
Łukasz Siemiątkowski
Platforma jest bardzo elastyczna i nie stawia ograniczeń na rodzaj treści, których można uczyć. Może to być wiedza o społeczeństwie, jak i nauka programowania.
Tworzymy kontent w taki sposób, aby był angażujący i w niczym nie przypominał nudnych bloków tekstu, którego trzeba się nauczyć na pamięć.
W Edustradzie najważniejsze są doświadczenia użytkowników i natychmiastowy feedback.
To nie tylko tryb solo, ale również multi-player
Dużą wadą typowych systemów e-learningowych jest brak interakcji z lektorami oraz innymi studentami. W Edustradzie rozwiązujemy to w taki sposób, że wprowadziliśmy elementy platform społecznościowych – np. użytkownicy mogą wymienić się doświadczeniami na tablicy wiadomości, która jest zintegrowana z systemem, albo odwiedzić Wirtualną Kafeterię.
Poza tym dostępne są rozgrywki grupowe i angażujące wyzwania (np. quizy), w których można podjąć „zdrową” rywalizację z innymi użytkownikami. Uczestnicy takich wyzwań awansują w rankingach i zdobywają dodatkowe punkty.
To w znaczny sposób zwiększa motywację do uczestniczenia w procesie rozwoju i zachęca do regularnego odwiedzania platformy.
I przede wszystkim multimedialność
Dzisiaj, w Erze Informacyjnej, uwaga uczniów i skupienie jest jednym z najcenniejszych dóbr. Edustrada pozwala skoncentrować się na procesie nauczania nie tylko dzięki mechanizmom gier, ale także dzięki atrakcyjnej formie szkoleń, które są kolorowe i interaktywne.
To połączenie animacji, grafik, tekstu i głosu. Dokładnie takie, jak w innych miejscach, które są często odwiedzane w Internecie.
Wiecej o tym w jaki sposób planujemy wspierać edukację młodzieży w Polsce
Nie chcemy robić tego w oderwaniu i izolacji, ale koncentrujemy się na budowaniu społeczności młodych ludzi. Chcemy, aby to oni nam powiedzieli, czego chcą się uczyć i czego jest im potrzebne.
Łukasz Siemiątkowski
Więcej informacji znajdziesz w artykule. Między innymi dowiesz się o…
- Jak wyobrażamy sobie współpracę z systemem edukacji szkolnej.
- Jaki model monetyzacji oferuje Edustrada.
- W jaki sposób marketingowo chcemy wspierać przedsięwzięcie i dotrzeć do rodziców uczniów.
- W jaki sposób finansujemy startup.
- Oraz o naszym udziale w konferencji technologicznej Infoshare.
Zapraszamy na stronę magazynu Mamstartup.pl.
Tworzymy nowoczesne rozwiązania wspierające rozwój biznesu i edukacji.
Chcesz dowiedzieć się więcej i wypróbować Edustradę?
Skontaktuj się z nami, lub sprawdź demo platformy.